Bihać
Tuesday, October 4, 2022

Inter pobijedio, ali ispao iz Lige prvaka

by elijas 09.03.2022

Liverpool i Bayern prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka, “redsi” su na svom Anfieldu poraženi od Intera s 0:1, ali zahvaljujući pobjedi 2:0 na San Siru prolaze među osam najboljih u Europi. Liverpool je čak tri puta pogađao okvir gola, ali nisu uspjeli svladati Interova vratara Handanovića.

Matip je u 31. minuti nakon kornera glavom uzdrmao gredu. Deset minuta potom zaprijetili su gosti, nakon slobodnog udarca Calhanoglua Dumfries je zakasnio pospremiti loptu u gol i domaći vratar Alisson je izbio. Na odmor se otišlo bez golova, a početkom drugog poluvremena, u 52. minuti, Handanović je istrčao i izbio jednu loptu, koja se odbila do Salaha, Egipćanin je imao gotovo prazan gol, ali je pogodio stativu.

Lautaro Martinez je u 59. minuti iz dobre prilike pucao pored gola, no dvije minute poslije isti igrač je zabio sjajan gol za Inter. Pucao je s ruba šesnaesterca i naciljao rašlje, Alisson se ispružio, ali nije imao šanse kod takvog udarca.

Gostima je trebao još jedan gol za produžetke, ali gotovo čim se krenulo s centra doživjeli su težak udarac, ostali su s igračem manje. Alexis Sanchez je neoprezno ušao u jedan duel, zakačio je Fabinha džonom po nozi i dobio drugi žuti karton. Uzaludni su bili protesti Interovih igrača i klupe, španjolski sudac Lahoz bio je neumoljiv.

Inter je do kraja sačuvao pobjedu na Anfieldu, ali s igračem manje nisu više uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Alissonu. Salah je u 75. minuti nakon dodavanja Manea još jednom pogodio stativu, a Vidal je u sudačkoj nadoknadi u zadnji trenutak spasio ispred Diaza. U istoj minuti iz igre je izašao Brozović, malo šepajući, no vjerujemo kako se ne radi o težoj ozljedi. Perišić je odigrao cijelu utakmicu.

LIVERPOOL – INTER 0:1 (Lautaro Martinez 62′)

BAYERN – RB SALZBURG 7:1 (Lewandowski 12′ p., 21′ p., 23., Gnabry 31′, Müller 54′, 83′, Sane 85′ / Kjaergaard 70′)