Bihać
Monday, October 3, 2022

Čudesni Benzema razbio Chelsea usred Londona

by elijas 07.04.2022

Real Madrid slavio je na gostovanju kod aktualnog europskog prvaka Chelseaja s 3:1 i jednom nogom već zakoračio prema polufinalu Lige prvaka. Junak “kraljevskoga kluba” je Karim Benzema, koji je na Stamford Bridgeu zabio hat-trick.

Carlo Ancelotti ipak je s klupe vodio Real,  ujutro je dobio negativan test na koronavirus i otputovao u London, gdje se pridružio ekipi. Madriđani su utakmicu usmjerili na svoj mlin sredinom prvog poluvremena, kada je u razmaku od tri minute Benzema zabio dva gola glavom.

U 21. minuti Vinicius je s Francuzom odigrao dupli pas, prošao po lijevoj strani i ubacio opet za Benzemu, koji je glavom pogodio pod gredu.

Slavlje Realovih igrača

Već u 24. minuti Modrić je centrirao za sjajnog francuskog napadača, činilo se da mu lopta bježi, ali odlično se snašao i iz teške situacije još jednom zabio glavom. Chelsea je u 40. minuti smanjio na 1:2, i treći gol u prvom dijelu postignut je glavom i bio je vrlo sličan onom Realovom za 0:2. Jorginho je bio u Modrićevoj ulozi, centrirao je za Havertza, koji je ostao sam i pucao, Courtois je dirao loptu, ali nije uspio obraniti.

Drugo poluvrijeme

Domaći trener Thomas Tuchel napravio je na poluvremenu dvije zamjene, umjesto Christensena i Kantea ušli su Kovačić i Ziyech, no svi Chelseajevi planovi o lovu na preokret raspali su se već u prvoj minuti nastavka, nakon velike greške vratara Mendyja.

Realova obrana ispucala je loptu daleko, Mendy je izašao na 40 metara od svoga gola i pokušao kratko dodati Rüdigeru, no učinio je to preslabo, Benzema je presjekao loptu i zabio u prazan gol.

Bio je to šesti Francuzov gol zaredom za Real u Ligi prvaka, jer zabio je hat-trick i u pobjedi 3:1 nad PSG-om u uzvratu osmine finala. Dakle, od šest pogodaka “kraljevskoga kluba” ovog proljeća u ovom takmičenju, Benzema je zabio svih šest! Do kraja utakmice u Londonu više nije bilo golova, Chelsea je pokušavao nešto učiniti, najbliže golu bio je Lukaku u 69. minuti, ali je neometan pucao glavom pored gola.

CHELSEA – REAL MADRID 1:3 (Havertz 40′ / Benzema 21′, 24′, 46′)