Bihać
Monday, October 3, 2022

Vlahović zabio za 32 sekunde,ali nije najbrži strijelac u Ligi Prvaka

by elijas 23.02.2022

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Villarreal i Juventus odigrali su 1-1.

Juventus je poveo nakon svega 32 sekunde utakmice, a pogodak je postigao Dušan Vlahović.

Srpskom napadaču je ovo bila prva utakmica u Ligi prvaka nakon što je u januaru stigao iz Fiorentine za 70 milijuna eura.

Titulu najbržeg pogodka u Ligi prvaka i dalje nosi Roy Makaay kojeg je zabio nakon 10 sekundi za Bayern Munchen protiv Real Madrida 2007. godine.

Vlahović je sa 22 godine i 25 dana drugi najmlađi strijelac Juventusa u svom debiju u Ligi prvaka.

Rekorder je još uvijek Alessandro Del Piero koji je imao 20 godina i 308 dana kada je u prvom nastupu u Ligi prvaka zabio za Juventus.

Neizvjesna utakmica

Domaćin je mogao izjednačiti u 13. minuti, no Giovani Lo Celso nije imao sreće, pogodio je lijevu stativu. U 17. minuti opasno je zaprijetio i Arnaut Danjuma, ali je Wojciech Szczesny bio spreman. “Žuta podmornica” je u prvom dijelu imala 63 posto posjeda lopte, već broj udaraca, stativu, no Juventus je na odmor otišao s prednošću.

Slavlje Vlahovića

Juvenuts je mogao do povećanja vodstva i na otvaranju drugog dijela,jer u 47. minuti je priliku imao Alvaro Morata, ali je pucao pored gola. Domaćin je zasluženo izjednačio u 66. minuti, a pogodak je postigao Dani Parejo na dodavanje Etiennea Capouea.

Uzvrat je 16. marta u Torinu.

Na današnjem rasporedu su posljednje dvije utakmice prve runde osmine finala, a sastaju se Benfica – Ajax, te Atletico Madrid – Manchester United.

Prošlog tjedna je PSG dobio Real Madrid sa 1-0, Manchester City je u Lisabonu deklasirao Sporting sa 5-0, RB Salzburg i Bayern su odigrali 1-1, dok je Liverpool na San Siru porazio Inter sa 2-0.